|
|
|
90 минути за политиката
Автор: Маркъс Уейн
Формат: мека корица
ISBN: 9789546565358
Страници: 104
Цена: 9.99 € / 19.54 лв.
|
Анотация:
Как властта оформя обществото и променя света?
Още преди да изпиете сутрешното си кафе, животът ви е бил докоснат от политиката десетки пъти
Цената на тока, данъкът върху храната, училището на детето ви — всичко това са политически решения. Да кажете „политиката не ме интересува“ не ви изважда от играта. Просто значи, че други ще решават вместо вас.
Тази книга няма да ви каже за кого да гласувате и няма да защитава ничия страна. Прави нещо по-полезно: показва как работят механизмите. Как се печели и задържа власт. Защо хората следват лидери. Как медиите оформят това, което виждате, и как идеологиите оформят това, което мислите. За по-малко от два часа ще получите не готови мнения, а нещо по-ценно — инструментите да разбирате политиката сами. Защото който разбира играта, не може лесно да бъде излъган, уплашен или поведен. За онези, които са уморени да им се казва какво да мислят — и предпочитат да се научат да виждат сами. 90 минути. Никаква агитация. Само поглед към това как наистина работи властта.
Маркъс Уейн пише за властта — как се печели, губи и как работи в действителност, зад завесата на красивите думи. Едно правило стои над всичко, което пише: той не взема страна. Не агитира и не казва на читателя какво да мисли — целта му е да покаже как работи политиката и да даде инструментите да съдите сами. Защото гражданинът, който разбира играта, не може лесно да бъде излъган, уплашен или поведен.
Книгата е част от поредицата 90 минути на издателство АлексСофт.